Örgü takı modelleri

Örgü takı modelleri çoğu zaman kış aylarında kazak, yelek, atkı gibi çeşitli kıyafetler için kullandığımız ve yün iplikler ile oluşturduğumuz örgüler; kolye, bilezik, yüzük, broş, küpe gibi çeşitli aksesuarlarda da kullanılmaktadır. Çoğu zaman tığ kullanılarak oluşturulan bu modellerin, farklı yün ipliklerin kullanılması ile de çeşitli olması sağlanmaktadır.

Sadece örgü ile kalmayıp, boncuk gibi maddeler ile de değişik çeşitlerde örgü takılar oluşturmak mümkündür. Çoğunlukla klasik tarza sahip olan bu takılar, günlük hayatta veya özel davetlerde de tercih edilmektedir. Kimi zaman tığ ile işlenen bu takılar, hem kişinin hayal gücünü, hem yeteneğini, hem de tarzını gözler önüne sermektedir.

Örgü takılar örüldükten sonra, küpe olarak kullanmak için ayrıca iğnesi örgüye sabitlenir. Kolye yapımında ise klipsi örgüye dikilir. Maliyet olarak oldukça düşük olan bu aksesuarlar, özgün olmaya da olanak sağlamaktadır. Gül şekilli örgüler ve zincir detaylı uzun kolyeler farklı örgü biçimleri arasında bulunmaktadır. Kıyafetin rengine ve tarzına uyabilecek tarzda takılar takmak, örgü takılar sayesinde mümkün kılınmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir