Bebek yün örgü modelleri

Bebek yün örgü modelleri , yün örgü sayesinde çok sayıda kıyafet, takı, patik yapmak mümkündür. Özellikle de yeni doğacak bebeklere anneler, cinsiyetine göre yün iplik seçip bebekleri için hem ucuz hem de pratik olabilecek kazak, battaniye gibi örgü modelleri yaratırlar. Bu örgülerin değişik olması için çok sayıda örgü modelini internette bulunan paylaşım sitelerinden de bulmak mümkündür.

Bebek yün örgü modelleri günümüzde çok sayıda değiştirilerek kullanılabilmektedir. Yelek, hırka, patik, battaniye, bere gibi çeşitli bebek yün örgü modelleri vardır. Teknolojinin de ilerlemesi ve yaratıcılığın gelişmesi ile beraber yün örgüler hemen hemen her şeyde kullanılabilmektedir.

Bu örgü modellerini değişik yün iplikler ve farklı numaralarda bulunan şişlerle kullanmak da çeşitliliği sağlayacaktır.  Bunun yanı sıra  kızlarda pembe, erkek bebeklerde ise mavi rengi kullanmak eskiden beri alışılagelmiş seçimler arasında bulunmaktadır. Yine teknolojinin ilerlemesi ile birlikte ipliklerin yapısının da şekillenmesi, renklerin daha canlı ve farklı olması örülen örgülerin de diğer örgülere benzemeyip özgün olmasını sağlayacaktır. Bu da pek çok annenin ilk tercihleri arasına girmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir